O nas

lek. Maurycy Biernat

Jestem specjalistą medycyny ratunkowej. Obecnie pełnię funkcję zastępcy kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Centrum Medycznego HCP w Poznaniu. Od kilku lat nauczam medycyny ratunkowej studentów Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Lubię pracować blisko z pacjentem, poświęcam każdemu dużo czasu na rozmowę, nie zapominam, że każdy z nich jest człowiekiem. Jednocześnie staram się stosować uniwersalne standardy oparte na nowoczesnej i fachowej literaturze, jak również doniesieniach naukowych.

lek. Michał Szemień

Jestem lekarzem specjalistą medycyny ratunkowej. Pełnię funkcję zastępcy ordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Od 2013 roku uczę medycyny ratunkowej studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu jako asystent w Zakładzie Medycyny Ratunkowej Katedry Medycyny Ratunkowej oraz medyków jako instruktor Europejskiej Rady Resuscytacji w zakresie ALS, EPALS oraz ETC (IP).

Na co dzień staram się praktykować dobrą medycynę ratunkową w amerykańskim stylu. Ważny dla mnie jest rozwój szerokiego wachlarza kompetencji. Zajmuję się zarówno stanami krytycznymi, jak i drobnymi problemami medycznymi.