O nas

lek. Jakub Olszewski

Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej. Do tej pory większość swojej kariery zawodowej spędziłem na Oddziałach Ratunkowych i Pomocy Doraźnej, z których najciekawszymi przypadkami dzielę się na blogu.

Uważam, że do rozwiązywania ostrodyżurowych zagadek kluczowa jest umiejętność działania multidyscyplinarnego, dlatego staram się rozwijać swoją wiedzę z każdej dziedziny medycyny.

lek. Marcin Czekała

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, współtwórcą kanału Youtube „Najprościej Mówiąc”, a obecnie lekarzem w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej. Zbieram doświadczenia z pracy ostrodyżurowej i wyciągam z nich użyteczne rozwiązania. Staram się dzielić nimi w przystępny sposób, wspierając innych w budowaniu własnych kompetencji.

lek. Maurycy Biernat

Jestem specjalistą medycyny ratunkowej i obecnie pełnię funkcję zastępcy kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Od kilku lat nauczam medycyny ratunkowej studentów Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W mojej pracy zwracam szczególną uwagę na sztukę zbierania wywiadu oraz na profilaktykę błędów medycznych. Staram się wprowadzać do praktyki lekarskiej standardy oparte na wiarygodnej literaturze i zweryfikowanych doniesieniach naukowych.